• The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Missing Link

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Villains

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

    ★★

  • Overlord

    ★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • Free Fire

    ★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • The Fundamentals of Caring

    ★★

  • Captain Fantastic

    ★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Guest

    ★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • The Raid

    ★★★★★

  • Hanna

    ★★★½

  • True Grit

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Role Models

    ★★★½

  • WALL·E

    ★★★★★

  • In Bruges

    ★★★★½

  • The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

    ★★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★