• Promise at Dawn

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

  • Murder on the Orient Express

  • Blade Runner 2049

  • Molly's Game

    ★½

  • I, Tonya

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Darkest Hour

    ★★½

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Diana: In Her Own Words

  • See You Up There

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Dunkirk

  • Loving Vincent

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Happy End

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Unlocked

    ★½

  • Song to Song

    ★★½

  • Beauty and the Beast

  • Tom of Finland

  • Wind River

  • Assassin's Creed

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Black Mirror: San Junipero

  • Split

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • Lady Macbeth

    ★★★½

  • Heal the Living

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

  • Frantz

    ★★★★

  • Now You See Me 2

  • Elle

    ★★★★

  • The Unknown Girl

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★★

  • Train to Busan

  • Florence Foster Jenkins

  • Sausage Party

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • Wiener-Dog

    ★★★★

  • Swiss Army Man

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

  • The Big Short

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • My King

  • The Intern

  • Evolution

  • Manifesto

    ★★★★

  • Ma Ma

    ★★★

  • The Danish Girl

  • Anomalisa

  • Lolo

  • Fantastic Four

  • The Lobster

  • Daft Punk Unchained

    ★★

  • Inside Out

  • Dheepan

  • Youth

    ★★★★½

  • Love

  • My Golden Days

  • Mad Max: Fury Road

  • Far from the Madding Crowd

    ★★½

  • 45 Years

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • The Diary of a Teenage Girl

  • The Witch

    ★★★½