• The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • That Thing Out There

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • F9

  • Cruella

    ★★★½

  • Halston

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Crime of the Century

    ★★★

  • The Imperfection

    ★★★

  • medicament

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • We Can Be Heroes

    ½

  • Long Toast

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Looking at the World in a New Way: The Making of Tenet

    ★★★★

  • Hourglass

    ★★★★

  • Safety

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Reappearing Duck

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★½

  • Gucci Always Wins

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Belushi

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★