• Someone Great

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • Bird Box

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • A Fortunate Man

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Ibiza

    ★½

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Birthmarked

    ★★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Game Night

    ★★

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Annihilation

  • When We First Met

    ★★

  • Tully

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Please Stand By

    ★★½

  • The Wife

    ★★★

  • Unicorn Store

    ★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★½

  • Home Again

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Square

    ★★★½

  • Okja

    ★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Take Me

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • Girls' Night Out

    ★★

  • To the Bone

    ★★½

  • Casting JonBenet

    ★★

  • Moana

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★½

  • All I See Is You

    ★½

  • Bridget Jones's Baby

  • Amanda Knox

    ★★½

  • Queen of Katwe

    ★★★

  • La La Land

    ★★

  • Bad Moms

    ★★½

  • Now You See Me 2

    ★★★

  • Café Society

    ★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • The Night Manager

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★

  • Tallulah

    ★★½

  • How to Be Single

    ★★★

  • The Commune

    ★★★

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Joy

    ★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★★

  • Burnt

    ★★★½

  • The Dressmaker

    ★★★

  • Mr. Right

    ★★

  • The Intern

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★

  • 6 Years

  • Inside Out

    ★★★

  • Aloha

    ★½