• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • The Last Blockbuster

    ½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Middleditch & Schwartz

  • Mulan

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★½

  • Pete Holmes: Dirty Clean

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Free Solo

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Babysitter

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Baby Driver

  • Super Dark Times

    ★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★★½

  • Get Out

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½