emcmenamin has logged 22 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
★★★★
Edit this entry  
28
Copycat

Copycat

1995
×
★★½
Edit this entry  
28
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★
Edit this entry  
26
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Presumed Innocent

Presumed Innocent

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Net

The Net

1995
×
★★
Edit this entry  
20
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★
Edit this entry  
17
Incendies

Incendies

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★
Edit this entry  
15
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Rabid

Rabid

1977
×
★★½
Edit this entry  
06
52 Pick-Up

52 Pick-Up

1986
×
★★★★
Edit this entry  
05
Titanic

Titanic

1997
×
★★★½
Edit this entry  
05
Foreign Correspondent

Foreign Correspondent

1940
×
★★★
Edit this entry  
03
The Big Heat

The Big Heat

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Disclosure

Disclosure

1994
×
★½
Read the review Edit this entry