El has logged 12 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★½
Edit this entry  
29
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
★★½
Edit this entry  
28
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★
Edit this entry  
28
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★
Edit this entry  
27
Strike

Strike

1925
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The 5,000 Fingers of Dr. T.

The 5,000 Fingers of Dr. T.

1953
×
★★★★
Edit this entry  
26
Broken Blossoms

Broken Blossoms

1919
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Dark Passage

Dark Passage

1947
×
★★★
Edit this entry  
10
Absence of the Good

Absence of the Good

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
09
La Ronde

La Ronde

1950
×
★★★★
Edit this entry  
03
Zombie 3

Zombie 3

1988
×
★★½
Edit this entry  
02
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★
Edit this entry