El has logged 14 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
A Cat in the Brain

A Cat in the Brain

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Trip

The Trip

1967
×
★★★½
Edit this entry  
23
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★½
Edit this entry  
19
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Love Affair(s)

Love Affair(s)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★
Edit this entry  
12
Sergeant York

Sergeant York

1941
×
★★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Best Laid Plans

Best Laid Plans

1999
×
★★½
Edit this entry  
07
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★
Edit this entry  
03
Urusei Yatsura: Beautiful Dreamer

Urusei Yatsura: Beautiful Dreamer

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Dolores Claiborne

Dolores Claiborne

1995
×
★★
Edit this entry