El has logged 325 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hanging Tree

The Hanging Tree

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Eyes of the Spider

Eyes of the Spider

1998
×
★★★★
Edit this entry  
28
Serpent's Path

Serpent's Path

1998
×
★★★★
Edit this entry  
28
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
New Blood

New Blood

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Evil of Frankenstein

The Evil of Frankenstein

1964
×
★★★
Edit this entry  
26
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
France

France

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Marquise of O

The Marquise of O

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Pola X

Pola X

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Bad Seed

The Bad Seed

1956
×
★★
Edit this entry  
20
Everyone Says I Love You

Everyone Says I Love You

1996
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Revenge of Frankenstein

The Revenge of Frankenstein

1958
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Woman on the Beach

The Woman on the Beach

1947
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Vampire Hunter D: Bloodlust

Vampire Hunter D: Bloodlust

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Vampire Hunter D

Vampire Hunter D

1985
×
★★★★
Edit this entry  
16
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Walker

Walker

1987
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★
Edit this entry  
11
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Red Rock West

Red Rock West

1993
×
★★★
Edit this entry  
09
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★½
Edit this entry  
08
Wimbledon

Wimbledon

2004
×
★★½
Edit this entry  
08
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Blues Brothers 2000

Blues Brothers 2000

1998
×
★★★
Edit this entry  
05
Introduction

Introduction

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
½
Edit this entry  
29
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Blithe Spirit

Blithe Spirit

1945
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Edit this entry  
24
Another Round

Another Round

2020
×
★½
Edit this entry