Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Hair-Raising Hare

Hair-Raising Hare

1946
×
★★★★
Edit this entry  
28
Barbary-Coast Bunny

Barbary-Coast Bunny

1956
×
★★★
Edit this entry  
28
Bad Ol' Putty Tat

Bad Ol' Putty Tat

1949
×
★★★
Edit this entry  
28
Fast and Furry-ous

Fast and Furry-ous

1949
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Windblown Hare

The Windblown Hare

1949
×
★★
Edit this entry  
28
Mouse Wreckers

Mouse Wreckers

1949
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Ham in a Role

A Ham in a Role

1949
×
★★
Edit this entry  
27
The Grey Hounded Hare

The Grey Hounded Hare

1949
×
★★
Edit this entry  
27
My Bunny Lies Over the Sea

My Bunny Lies Over the Sea

1948
×
★★★½
Edit this entry  
27
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Edit this entry  
26
The Set-Up

The Set-Up

1949
×
★★★½
Edit this entry  
26
I Love to Singa

I Love to Singa

1936
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Tortoise Beats Hare

Tortoise Beats Hare

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
One Froggy Evening

One Froggy Evening

1955
×
★★★★
Edit this entry  
21
It's Hummer Time

It's Hummer Time

1950
×
★★½
Edit this entry  
21
The Leghorn Blows at Midnight

The Leghorn Blows at Midnight

1950
×
★★
Edit this entry  
21
Red Hot Riding Hood

Red Hot Riding Hood

1943
×
★★★★
Edit this entry  
21
Daffy Dilly

Daffy Dilly

1948
×
★★★½
Edit this entry  
20
Frankenstein Created Woman

Frankenstein Created Woman

1967
×
★★★★
Edit this entry  
20
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
½
Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★½
Edit this entry  
19
Scaredy Cat

Scaredy Cat

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Stupor Salesman

The Stupor Salesman

1948
×
★★
Edit this entry  
19
The Foghorn Leghorn

The Foghorn Leghorn

1948
×
★★
Edit this entry  
19
You Were Never Duckier

You Were Never Duckier

1948
×
★★★
Edit this entry  
19
Eternals

Eternals

2021
×
½
Edit this entry  
18
Heist

Heist

2001
×
★★½
Edit this entry  
18
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Edit this entry  
16
Judge Priest

Judge Priest

1934
×
★★★★
Edit this entry  
16
Illegally Yours

Illegally Yours

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Jason X

Jason X

2001
×
★½
Edit this entry  
14
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
½
Edit this entry  
14
Beep, Beep

Beep, Beep

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
14
One Froggy Evening

One Froggy Evening

1955
×
★★★★
Edit this entry  
14
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Edit this entry  
13
Odor of the Day

Odor of the Day

1948
×
★★★
Edit this entry  
13
Duck Dodgers in the 24½th Century

Duck Dodgers in the 24½th Century

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Rabbit of Seville

Rabbit of Seville

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Rabbit Fire

Rabbit Fire

1951
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Long-Haired Hare

Long-Haired Hare

1949
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★½
Edit this entry  
12
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★
Edit this entry  
11
Serial Experiments Lain

Serial Experiments Lain

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Edit this entry  
09
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★½
Edit this entry