• Childhood 2.0

  • My Brother Jordan

  • Desperados

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

  • Emma.

  • Palm Springs

  • The Social Dilemma

  • Miss Americana

  • Bombshell

  • Noelle

    ★★½

  • The Accident

    ★★★

  • Joker

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

  • Murder Mystery

  • Loqueesha

    ★½

  • The Hustle

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★½

  • Guava Island

    ★★½

  • The Perfect Date

    ½

  • Patterns of Evidence: The Moses Controversy

    ★★★★

  • Long Shot

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★½

  • The Mule

    ★½

  • Dumplin'

  • Love Jacked

  • Bird Box

  • Drugs as Weapons Against Us: The CIA War on Musicians and Activists

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★½

  • Daniel Sloss: Live Shows

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★½

  • Roma

    ★★★

  • Little Italy

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Flavors of Youth

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★

  • Set It Up

    ★★

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • How to Get Over a Breakup

    ★★★

  • Ibiza

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

  • Digital Disconnect

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Every Day

    ★★★½

  • Game Night

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Left Behind and the Translation of God

    ★★½

  • Bright

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Of Fathers and Sons

    ★★★★

  • Dreaming of a Jewish Christmas

    ★★½

  • Coco

  • Losing Our Religion

    ★★½

  • Downsizing

    ★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

  • Becoming Truly Human

    ★★½