• Project X

    ½

  • Geek Charming

    ★★½

  • The Intouchables

    ★★★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★

  • Lemonade Mouth

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★★

  • Tangled

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★½

  • Submarine

    ★★★★

  • It's Kind of a Funny Story

    ★★★

  • Easy A

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • Flipped

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★★

  • 16 Wishes

    ★★½

  • Starstruck

    ★★½

  • The Princess and the Frog

    ★★★★★

  • The Blind Side

    ★★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • 17 Again

    ★★★½

  • Coraline

    ★★★½

  • Confessions of a Shopaholic

    ★★½

  • Wild Child

    ½

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • 27 Dresses

    ★★

  • Juno

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Zodiac

    ★★★★½

  • The Pursuit of Happyness

    ★★★★½

  • John Tucker Must Die

    ★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★

  • She's the Man

    ★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★

  • Corpse Bride

    ★★★½

  • Bridget Jones: The Edge of Reason

    ★★★½

  • The Princess Diaries 2: Royal Engagement

    ★★★½

  • Sleepover

    ½

  • White Chicks

    ★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★

  • 13 Going on 30

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Before Sunset

    ★★★★

  • Big Fish

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Lost in Translation

    ★★★

  • Freaky Friday

    ★★★★

  • The Lizzie McGuire Movie

  • What a Girl Wants

  • How to Lose a Guy in 10 Days

    ★★★★

  • The Hot Chick

    ★★★

  • Spider-Man

    ★★★★

  • A Walk to Remember

    ½

  • Ocean's Eleven

    ★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★

  • The Princess Diaries

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★½

  • Legally Blonde

    ★★★★★

  • Ghost World

    ★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★

  • Bridget Jones's Diary

    ★★★½

  • Miss Congeniality

    ★★★★

  • Almost Famous

    ★★★

  • Memento

    ★★★★★

  • Bring It On

    ★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★½

  • Girl, Interrupted

    ★★★½