• Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Audrey

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★

  • Big Time Adolescence

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★

  • Eighth Grade

    ★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Passengers

    ★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★

  • Split

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • Nerve

    ★★★½

  • The Intern

    ★★★½

  • Carol

    ★★½

  • The DUFF

    ★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★

  • The Diary of a Teenage Girl

    ½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★★

  • Love, Rosie

    ★★★

  • The Maze Runner

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • Her

    ★★★

  • The Purge

    ★★

  • The Bling Ring

    ★½

  • Pitch Perfect

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★

  • Project X

    ½

  • Geek Charming

    ★★½

  • The Intouchables

    ★★★★★

  • Lemonade Mouth

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★★

  • Tangled

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★½

  • Submarine

    ★★★★