• Army of the Dead

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Rent-A-Pal

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★

  • The Goldfinch

    ★½

  • Knives Out

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Bird Box

    ½

  • House of Hummingbird

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Cam

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • A Quiet Place

  • The 15:17 to Paris

    ★★

  • Assassination Nation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Ferdinand

  • Coco

  • It

    ★★

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★

  • Bingo: The King of the Mornings

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • Loving Vincent

    ★★½

  • Loveless

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Square

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Meu Corpo, Minha Vida

    ★★★

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★½

  • Skins

    ★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Before I Fall

    ★★

  • Moana

    ★★★

  • Gantz:O

    ★★

  • 13th

    ★★★★½

  • Split

    ★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • Sully

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★

  • Orange

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★

  • Elle

    ★★★