• Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • The Voyeurs

  • Cinderella

    ½

  • Dune

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★★

  • Youth of May

    ★★★½

  • Ride or Die

  • Save Ralph

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Moxie

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • BLACKPINK: THE SHOW

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Lovestruck in the City

  • Sweet Home

    ★★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

  • Run On

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Songbird

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ½

  • Fan Girl

    ★★★★

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Start-Up

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The School Nurse Files

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • Mainstream

    ★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★½

  • Chemical Hearts

  • Love the Way U Lie

    ½

  • It's Okay to Not Be Okay

    ★★★★★

  • A Whisker Away

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★

  • Normal People

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Mulan

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Emma.

    ★★★★