• The House

    ★★★

  • Brazen

    ★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Antlers

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Intrusion

    ★★

  • The Guilty

    ★½

  • Kate

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Voyeurs

  • Operation Hyacinth

    ★★★★½

  • Beckett

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • We Need to Do Something

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Coming Home in the Dark

    ★★½

  • 12 Hour Shift

    ★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Fall

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Spiral

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • Kidnapping Stella

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Boat

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★½

  • Halloween

    ★★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Cam

    ★★★

  • Await Further Instructions

    ★★½

  • Incredibles 2

  • The Harvesters

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★½