bel has logged 150 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween II

Halloween II

1981
×
Read the review Edit this entry  
17
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mistle-Tones

The Mistle-Tones

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry