EliBent1ey has logged 32 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★½
Edit this entry  
18
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry