• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Making The Irishman

  • Amour

  • Mank

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Scoob!

    ½

  • The Last Dance

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Collaboration Of A Lifetime: Scorsese’s Epic The Irishman

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • The Final Quarter

  • Dark Phoenix

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Lucky 13