elías has logged 310 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
½
Edit this entry  
26
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Surviving Desire

Surviving Desire

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★½
Edit this entry  
21
White Material

White Material

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★
Edit this entry  
19
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★
Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Edit this entry  
14
Brink of Life

Brink of Life

1958
×
★★★
Edit this entry  
14
Waiting Women

Waiting Women

1952
×
★★
Edit this entry  
14
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Roma

Roma

2018
×
Edit this entry  
13
Love on a Leash

Love on a Leash

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Port of Call

Port of Call

1948
×
★★½
Edit this entry  
12
Thirst

Thirst

1949
×
★★½
Edit this entry  
12
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Serpent's Egg

The Serpent's Egg

1977
×
★★
Edit this entry  
11
The Touch

The Touch

1971
×
★½
Edit this entry  
11
After the Rehearsal

After the Rehearsal

1984
×
★★½
Edit this entry  
10
The Magic Flute

The Magic Flute

1975
×
★★★½
Edit this entry  
10
Rajma Chawal

Rajma Chawal

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Gummo

Gummo

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Unbelievable Truth

The Unbelievable Truth

1989
×
★★★★
Edit this entry  
08
Trust

Trust

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Raspberry

Raspberry

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
The Magician

The Magician

1958
×
★★★
Edit this entry  
07
The Rite

The Rite

1969
×
★★★
Edit this entry  
07
Sawdust and Tinsel

Sawdust and Tinsel

1953
×
★★★
Edit this entry  
06
Love

Love

1971
×
★★½
Edit this entry  
04
All These Women

All These Women

1964
×
★★★
Edit this entry  
04
The Devil's Eye

The Devil's Eye

1960
×
★★★
Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Youth

Youth

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trust

Trust

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★
Edit this entry  
29
The Silence

The Silence

1963
×
★★★½
Edit this entry  
29
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★½
Edit this entry  
29
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fårö Document 1979

Fårö Document 1979

1979
×
★★½
Edit this entry  
28
Fårö Document

Fårö Document

1970
×
★★½
Edit this entry