Eli has logged 249 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Edit this entry  
18
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Brüno

Brüno

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wind

Wind

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
26
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read prior review Edit this entry  
21
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
20
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★½
Edit this entry  
19
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Float

Float

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
La luna

La luna

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Edit this entry  
17
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry