• The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Outside the Wire

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Ava

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Underwater

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Playmobil: The Movie

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Okko's Inn

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • 6 Days

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • The Good Dinosaur

    ★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • Underdogs

    ★★½

  • Iron Man 3

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • Brave

    ★★★½

  • Prometheus

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★½

  • Project X

    ★★★½

  • K-ON! The Movie

    ★★★★

  • Contagion

    ★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • From Up on Poppy Hill

    ★★★½

  • Cars 2

    ★★★½

  • Thor

    ★★★½

  • Iron Man 2

    ★★★