elena 🩰 has logged 26 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kim Possible

Kim Possible

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Suite Française

Suite Française

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Loss of a Teardrop Diamond

The Loss of a Teardrop Diamond

2008
×
Read the review Edit this entry  
12
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry