Electra has logged 28 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Stand by Your Man

Stand by Your Man

1981
×
★★★
Edit this entry  
26
Contagious

Contagious

1997
×
★★
Edit this entry  
26
The Stand

The Stand

1994
×
★★½
Edit this entry  
26
Interstate 60

Interstate 60

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
Accident

Accident

2017
×
Edit this entry  
25
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

2010
×
★★
Edit this entry  
22
Island City

Island City

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★
Edit this entry  
14
Witch Hunt

Witch Hunt

1994
×
★★
Edit this entry  
14
Dead Silence

Dead Silence

1997
×
★★½
Edit this entry  
13
Misery

Misery

1990
×
★★★
Edit this entry  
13
Everyone Loves Alice

Everyone Loves Alice

2002
×
★★
Edit this entry  
12
Mom and Dad Save the World

Mom and Dad Save the World

1992
×
★★½
Edit this entry  
10
Dead Again

Dead Again

1991
×
★★★
Edit this entry  
09
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
★★
Edit this entry  
08
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Drive

Drive

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★
Edit this entry  
03
Pete Holmes: Faces and Sounds

Pete Holmes: Faces and Sounds

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Carrie Fisher: Wishful Drinking

Carrie Fisher: Wishful Drinking

2010
×
★★½
Edit this entry  
02
An Apology to Elephants

An Apology to Elephants

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Little Boy Blue

Little Boy Blue

1997
×
Edit this entry  
01
The Langoliers

The Langoliers

1995
×
★★½
Edit this entry  
01
Plastic Disasters

Plastic Disasters

2006
×
★½
Edit this entry  
01
French Kiss

French Kiss

1995
×
★★½
Edit this entry  
01
No One Dies in Lily Dale

No One Dies in Lily Dale

2011
×
½
Edit this entry