• Annabelle Butterfly Dance

    ★★★★

  • Blacksmith Scene

    ★★★★★

  • Poor Pierrot

    ★★★★

  • Fencing

    ★★½

  • A Hand Shake

    ★★

  • The Wave

    ★★★½

  • Dickson Greeting

    ★★★½

  • Newark Athlete

    ★★★½

  • Men Boxing

    ★★

  • Je Vous Aime

    ★★★★½

  • Monkeyshines, No. 2

    ★★★

  • Monkeyshines, No. 1

    ★★★★½

  • Mosquinha

    ★★★★½

  • London's Trafalgar Square

    ★★★★★

  • Traffic Crossing Leeds Bridge

    ★★★★★

  • Roundhay Garden Scene

    ★★★★★

  • Accordion Player

    ★★★½

  • Man Walking Around a Corner

    ★★★½

  • Sallie Gardner at a Gallop

    ★★★★

  • Passage of Venus

    ★★★★½

  • The Human Condition

    ★★★★★