• Doctor Strange

    ★★★

  • Nightfall

    ★★½

  • The Ego Death

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • A Personal Journey Through Cinema History with Thomas Pollock

    ★★★½

  • Jason Bourne

    ★★½

  • Skiptrace

    ★½

  • Your Name.

    ★★½

  • Independence Day: Resurgence

    ★½

  • Don't Hug Me I'm Scared 6

    ★★★½

  • Inner Workings

    ★★½

  • Thoughtless

    ★★★

  • Piper

    ★★★½

  • The Red Trees

    ★★★★

  • Me Before You

  • I, Daniel Blake

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • A Hologram for the King

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • The Huntsman: Winter's War

    ★★

  • The Jungle Book

    ★★½

  • Home

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★½

  • Branded

    ★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★½

  • The 5th Wave

    ★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Krampus

    ★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★

  • Betrayals & Bullets: The Dame

    ★★½

  • Spectre

    ★★½

  • The Peanuts Movie

    ★★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • Don't Hug Me I'm Scared 5

    ★★★

  • Here Even So

    ★★½

  • Sanjay's Super Team

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Room

    ★★★

  • War Room

    ★★★½

  • Sinister 2

    ★★

  • Tick Tock Tale

    ★★★

  • Fantastic Four

    ★½

  • Iris

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★

  • Paranormal Activity: The Ghost Dimension

    ★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Terminator Genisys

    ★★

  • A Century of Energy

    ★★★★½

  • Insidious: Chapter 3

    ★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Rams

    ★★★★

  • The Human Centipede 3 (Final Sequence)

    ★½

  • Eye Contact

    ★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

    ★★★

  • Exit

    ★½

  • Furious 7

    ★★½

  • Don't Hug Me I'm Scared 4

    ★★★

  • Cinderella

    ★★½

  • Eisenstein in Guanajuato

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★★

  • The Witch

    ★★★★

  • World of Tomorrow

    ★★★★★

  • Empty Spaces

    ★½

  • Holler

    ★½