El_Bo has logged 29 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
A Long Way Down

A Long Way Down

2014
×
★★
Edit this entry  
29
Fever Pitch

Fever Pitch

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Garden State

Garden State

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Garden State

Garden State

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Asterix & Obelix Take on Caesar

Asterix & Obelix Take on Caesar

1999
×
Edit this entry  
15
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
Edit this entry  
13
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
Edit this entry  
13
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Cyrus

Cyrus

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
An Education

An Education

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
12
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
Edit this entry  
11
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
Edit this entry  
11
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
Edit this entry  
03
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
Edit this entry  
03
Being Frank: The Chris Sievey Story

Being Frank: The Chris Sievey Story

2018
×
Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Edit this entry