• No Time to Die

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Supernova

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • His House

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Crawl

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Saint Frances

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★★