Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Death Sentence

Death Sentence

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saw

Saw

2004
×
Read prior review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vile

Vile

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Yes Day

Yes Day

2021
×
★½
Edit this entry  
11
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Father

The Father

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Corporate Accountability

Corporate Accountability

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
New Indians: el camino del grunge

New Indians: el camino del grunge

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
As We Like It

As We Like It

2021
×
½
Edit this entry  
25
La vagancia

La vagancia

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Concert for the Battle of El Tala

Concert for the Battle of El Tala

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Cómo mueren las reinas

Cómo mueren las reinas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Christmas

Bad Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Charlotte

Charlotte

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Una tumba para tres

Una tumba para tres

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
08
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inheritance

Inheritance

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Lava

Lava

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Lejos de casa

Lejos de casa

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Crimes That Bind

The Crimes That Bind

2020
×
★★
Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Sentadas en el umbral

Sentadas en el umbral

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Caballo de mar

Caballo de mar

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★
Edit this entry