• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Downton Abbey

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Breakthrough

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Glass

    ★★

  • Welcome to Marwen

    ★★★½

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

  • Aquaman

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Operation Finale

    ★★

  • Roma

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★

  • The Meg

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Adrift

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Super Troopers 2

    ★★★★

  • Love, Gilda

    ★★½

  • Rampage

  • The Titan

    ★★

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★½

  • Mandy

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Blue Planet II

    ★★★★