Egor has logged 392 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Critic

The Critic

1963
×
★★★★
Edit this entry  
23
Outside Satan

Outside Satan

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Fire

Fire

2020
×
★★
Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Pietà

Pietà

2012
×
★★
Edit this entry  
09
Alisa: Excitement

Alisa: Excitement

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inadequate People 2

Inadequate People 2

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Silver Skates

Silver Skates

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Rifkin's Festival

Rifkin's Festival

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★
Edit this entry  
24
Veronika Voss

Veronika Voss

1982
×
★★★★
Edit this entry  
24
Love Is Colder Than Death

Love Is Colder Than Death

1969
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spice Boyz

Spice Boyz

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
21
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ted

Ted

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★½
Edit this entry  
20
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Kevin Hart: Zero F**ks Given

Kevin Hart: Zero F**ks Given

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Enfant Terrible

Enfant Terrible

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Due Date

Due Date

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★½
Edit this entry  
14
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Cup

The Cup

1999
×
★★★
Edit this entry  
13
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Package

The Package

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
10
How Nadya Went to Get Vodka

How Nadya Went to Get Vodka

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★½
Edit this entry  
08
Blue

Blue

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
October Rumbles

October Rumbles

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Day Watch

Day Watch

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ammonite

Ammonite

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Zoe

Zoe

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
A.I. Rising

A.I. Rising

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Kevin Hart: What Now?

Kevin Hart: What Now?

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Hypnosis

Hypnosis

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry