• The Portrait of a Lady

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Another Me

  • Seance on a Wet Afternoon

    ★★★½

  • Party Girl

    ★★★

  • Poison Ivy

    ★★

  • The Witch

    ★★★

  • Mystery Date

    ★★½

  • Ziegfeld Girl

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★

  • The Phantom Carriage

    ★★★½

  • Primal Fear

    ★★½

  • The Turning

    ★★

  • Holiday

    ★★★★★

  • The Loveless

    ★★

  • The Apartment

    ★★★★

  • Clueless

    ★★★★★

  • Bill & Ted's Excellent Adventure

    ★★★½