cowboy has logged 35 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Young Blades

Young Blades

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Wildside

Wildside

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wise Girl

Wise Girl

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Woman Chases Man

Woman Chases Man

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Adventures in the Sin Bin

Adventures in the Sin Bin

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Men & Chicken

Men & Chicken

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Daniel Sloss: X

Daniel Sloss: X

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Polar

Polar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Hysteria

Hysteria

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love Potion No. 9

Love Potion No. 9

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Charlie Countryman

Charlie Countryman

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Coach

Coach

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Isabelle

Isabelle

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★
Edit this entry  
10
Evening

Evening

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Growing Up and Other Lies

Growing Up and Other Lies

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Flickering Lights

Flickering Lights

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Damsels in Distress

Damsels in Distress

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shooting Dogs

Shooting Dogs

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Prague

Prague

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coco Chanel & Igor Stravinsky

Coco Chanel & Igor Stravinsky

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry