Elan has logged 99 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joe Rogan: Strange Times

Joe Rogan: Strange Times

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry