Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Nemesis

Nemesis

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Never Back Down: Revolt

Never Back Down: Revolt

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Never Back Down

Never Back Down

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Snoopy, Come Home

Snoopy, Come Home

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Race for Your Life, Charlie Brown

Race for Your Life, Charlie Brown

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bon Voyage, Charlie Brown (and Don't Come Back!)

Bon Voyage, Charlie Brown (and Don't Come Back!)

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Boy Named Charlie Brown

A Boy Named Charlie Brown

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Last Man Down

Last Man Down

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Running Scared

Running Scared

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Last Knights

Last Knights

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hannibal Rising

Hannibal Rising

2007
×
Read the review Edit this entry  
11
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
HYDRA

HYDRA

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
11
HYDRA

HYDRA

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Xtro

Xtro

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Warlock

Warlock

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Psycho Cop Returns

Psycho Cop Returns

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Direct to Video: Straight to Video Horror of the 90s

Direct to Video: Straight to Video Horror of the 90s

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Proteus

Proteus

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry