Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
26
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
After Hours

After Hours

1985
×
★½
Edit this entry  
14
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Eternal Beauty

Eternal Beauty

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Happily

Happily

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Surrogates

Surrogates

2009
×
Edit this entry  
27
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bastille ReOrchestrated

Bastille ReOrchestrated

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★
Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★
Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Edit this entry  
22
Clue

Clue

1985
×
★★
Edit this entry  
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Psych 2: Lassie Come Home

Psych 2: Lassie Come Home

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Psych: The Movie

Psych: The Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Rendezvous

The Rendezvous

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Edit this entry  
10
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Edit this entry  
06
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★½
Edit this entry  
02
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★½
Edit this entry  
02
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Edit this entry