• Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • The Prom

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Monday

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • The Kissing Booth

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Wonder

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Split

    ★★★★