e_eff has logged 17 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Husbands

Husbands

1970
×
Edit this entry  
31
A Wedding

A Wedding

1978
×
★★★
Edit this entry  
31
Boxcar Bertha

Boxcar Bertha

1972
×
★★
Edit this entry  
31
Baby Doll

Baby Doll

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Towering Inferno

The Towering Inferno

1974
×
★★½
Edit this entry  
27
Little Murders

Little Murders

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Boomerang!

Boomerang!

1947
×
Edit this entry  
24
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★½
Edit this entry  
24
Panic in the Streets

Panic in the Streets

1950
×
Edit this entry  
23
The Hot Rock

The Hot Rock

1972
×
Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brewster McCloud

Brewster McCloud

1970
×
Edit this entry  
07
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★
Edit this entry  
02
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Greatest Show on Earth

The Greatest Show on Earth

1952
×
Edit this entry  
02
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★★
Edit this entry