• The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Far From the Tree

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • F9

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

  • Tenet

    ★★★½

  • Artemis Fowl

  • Scoob!

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★½

  • The Way Back

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Dolittle

    ★★½

  • Cats

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Charlie's Angels

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★½

  • Downton Abbey

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Abominable

    ★★★