Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Starling

The Starling

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Devil

Devil

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★½
Edit this entry  
11
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Respect

Respect

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
John Wick

John Wick

2014
×
★★½
Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★½
Read prior review Edit this entry  
01
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Edit this entry  
30
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Coherence

Coherence

2013
×
Read prior review Edit this entry  
12
The Matchbreaker

The Matchbreaker

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
From Prada to Nada

From Prada to Nada

2011
×
★★
Edit this entry  
10
Psycho IV – The Beginning

Psycho IV – The Beginning

1990
×
★★
Read prior review Edit this entry  
10
Faults

Faults

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Edit this entry