erin has logged 52 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Time

Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Attila 74: The Rape of Cyprus

Attila 74: The Rape of Cyprus

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
From Here to Eternity

From Here to Eternity

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Okay! Madam

Okay! Madam

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mother

Mother

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cimarron

Cimarron

1931
×
Read the review Edit this entry  
17
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Greyhound

Greyhound

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Man for All Seasons

A Man for All Seasons

1966
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Best of Enemies

The Best of Enemies

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Locke

Locke

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gentleman's Agreement

Gentleman's Agreement

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry