erin has logged 143 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Twelve-Year Night

A Twelve-Year Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
So My Grandma's a Lesbian!

So My Grandma's a Lesbian!

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Third Wife

The Third Wife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sand Storm

Sand Storm

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Collective

Collective

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Run

Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Ordinary Love

Ordinary Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
You Can't Take It with You

You Can't Take It with You

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Time

Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Attila 74: The Rape of Cyprus

Attila 74: The Rape of Cyprus

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
From Here to Eternity

From Here to Eternity

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Okay! Madam

Okay! Madam

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mother

Mother

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cimarron

Cimarron

1931
×
Read the review Edit this entry  
17
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry