dweez29 has logged 35 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Danger Pays

Danger Pays

1962
×
★★★★
Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Most Terrible Time in My Life

The Most Terrible Time in My Life

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Doors

The Doors

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eat That Question: Frank Zappa in His Own Words

Eat That Question: Frank Zappa in His Own Words

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Ride Lonesome

Ride Lonesome

1959
×
★★★
Edit this entry  
23
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

1957
×
★★★
Edit this entry  
22
Run, Man, Run

Run, Man, Run

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pale Flower

Pale Flower

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monte Walsh

Monte Walsh

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red River

Red River

1948
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Ballad of Cable Hogue

The Ballad of Cable Hogue

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
More Dead than Alive

More Dead than Alive

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Trafic

Trafic

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Son of Kong

The Son of Kong

1933
×
★★★
Edit this entry  
09
The Man with the Golden Arm

The Man with the Golden Arm

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Force of Evil

Force of Evil

1948
×
★★★
Edit this entry  
05
Mogambo

Mogambo

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cover Up

Cover Up

1949
×
★★★
Edit this entry  
03
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Neon Maniacs

Neon Maniacs

1986
×
★★
Edit this entry  
01
Best F(r)iends: Volume 2

Best F(r)iends: Volume 2

2018
×
★★
Edit this entry