• The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Injustice

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Bingo Hell

    ★★★

  • No Time to Die

  • V/H/S/94

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • King Richard

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Demonic

    ★★★

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Norman

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • USS Christmas

    ★★½

  • Mank

    ★★★★★

  • Let Him Go

  • A Creepshow Animated Special

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★★

  • Seized

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Fatman

  • Books of Blood

    ★★★★

  • The Good Lord Bird

    ★★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • The Pale Door

    ★★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★★★

  • Rogue

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • Money Plane

    ★★★

  • Black Water: Abyss

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Clapboard Jungle

    ★★★★

  • Playdate With Destiny

  • Hour of Lead

    ★★★

  • Grizzly II: Revenge

    ★★

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Tesla

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★★★