• Squid Game

  • Dune

    ★★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Censor

    ★★½

  • Wrong Turn

    ★★★

  • Locked Down

    ★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Run

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Night Clerk

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Spree

    ★★½

  • His House

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Sea Fever

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★½

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Coyote Lake

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • I See You

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Villains

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½