disneydreamdiary has logged 17 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★½
Edit this entry  
29
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dragon Half

Dragon Half

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ninja Scroll

Ninja Scroll

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Raging Boll

Raging Boll

2010
×
Edit this entry  
11
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Magnetic Rose

Magnetic Rose

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
Read the review Edit this entry