disneydreamdiary has logged 16 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Edit this entry  
30
Day of Wrath

Day of Wrath

1943
×
★★★
Edit this entry  
28
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★½
Edit this entry  
17
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★½
Edit this entry  
13
Kaboom

Kaboom

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Children of Paradise

Children of Paradise

1945
×
★★★★
Edit this entry