Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More

Popular reviews

More
 • Taksim Hold'em

  Taksim Hold'em

  ★★★½

  Türkiye tarihindeki en büyük halk direnişi olan Gezi Direnişi ile ilgili birçok belgesel yapıldı. Antalya Film Festivali'nde sansür tartışmalarının odağında olan Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya dek, Ali İsmail Korkmaz için Kolektif Sinema'nın yaptığı Ali: Düşlerinde Özgür Dünya, Ethem Sarısülük için hazırlanan Haziran Yangını ilk akla gelenler arasında. Politik çekinceler ve bütçe bulma sıkıntılarından olsa gerek, Taksim Hold'em filmi dışında Gezi Direnişi'ni ele alan kurmaca bir film yapılmadı ve hatırlamak istediğimizde kitlelerin öfkesini, enerjisini nostaljik videolar arasında bulmaya çalışıyoruz.

  Film, direnişin…

 • The Bank of Broken Hearts

  The Bank of Broken Hearts

  ★★★★

  Onur Ünlü'nün 3 yıldır gösterilemeyen filmi. Ondan sonraki tüm vasat yapımlarını bir şekilde izledim, bu nasip olmamıştı. Kaçak göçek yollarla da olsa izledim, tat almayı başardım filmden.

  Öncelikle Sen Aydınlatırsın Geceyi filmindeki gibi edebi bir tat var bu filmde. Mesela bu tarz beceriksiz soyguncular filminde ortada bir çanta para olur ve o para kimseye yâr olmaz. Bu yapımda ise o para dolu çantanın yerine kalp dolu çantalar var, kalplerin bedenlerin yerine çantalarda olması tam da Onur Ünlü tarzı edebi bir…