Duncan has logged 53 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Tickle King

The Tickle King

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
No Light and No Land Anywhere

No Light and No Land Anywhere

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
In the Soup

In the Soup

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ham on Rye

Ham on Rye

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lenz

Lenz

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
August at Akiko's

August at Akiko's

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fire at Sea

Fire at Sea

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
Read the review Edit this entry  
24
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sweet Bean

Sweet Bean

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dheepan

Dheepan

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lost Arcade

The Lost Arcade

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wounded Angel

The Wounded Angel

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Cat, The Reverend and The Slave

The Cat, The Reverend and The Slave

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Seventh Walk

The Seventh Walk

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
TINA

TINA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
And Then There Were None

And Then There Were None

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shocker

Shocker

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Obsessed

Obsessed

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Vever (For Barbara)

Vever (For Barbara)

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Twister

Twister

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry