• Things Heard & Seen

    ★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Yes Day

    ★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Soy Luna: The Last Concert

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • You've Got This

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • After We Collided

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Peninsula

  • #Alive

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Coronavirus, Explained

    ★★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★½

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★

  • Mulan

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • 365 Days

    ★½

  • The Father

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Fractured

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

    ★½

  • Joker

    ★★★★★

  • The Informer

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★½

  • The Lion King

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Ready to Mingle

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • After

    ★½

  • Us

    ★★★★★

  • I See You

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • I Hate Kids